StructuredGround™ ACG24KX-500 Armored Cable Grounding Jumper Kit
Part No. P204732
Status In Stock
Direct Corporate Inquiry
Fast Response Guarantee
Certified
Secure
Global
Support
No specifications available for this product.
No packaging information available.
No additional information available.
View All
StructuredGround™ Auxiliary Cable Bracket Jumper Kit
Panduit
StructuredGround™ Rack Grounding Kit with Extra Grounding Jumper
Panduit
Securely bond your rack or cabinet with our rack grounding kit with extra grounding jumper. UL Listed and CSA Certified for up to 600V. Easy installation, meets global standards.
StructuredGround™ Surge Suppressor Grounding Kit
Achieve secure connections with our surge suppressor grounding kit. Features 10 AWG, 24" jumper, factory-terminated ends, and corrosion protection. Simple installation with thread-forming screws.